Gelin Saçı ve Makyajı

2022 gelinleri doğal güzellikleriyle göz kamaştırıyor! Çünkü abartılı saç ve makyaj modelleri artık düğünlerde kendine yer bulamıyor! Fazla özenmeden hızlıca yapılmış hissi veren gelin saçı modellerine, doğal ve sade makyaj uygulamaları eşlik ediyor; ihtişam-severlere ise aksesuarlar yardımcı oluyor! İşte 2022’nin en trend gelin saçı ve makyajı modelleri!

1- Çabasız Güzellik: Salaş Atkuyruğu Gelin Saçı

Son yıllarda düğün trendlerinde sadelik ve zarafet ön plana çıkıyor. Hal böyleyken abartılı modellerden bu yıl da uzaklaştığımızı söyleyebiliriz. Gelin adaylarına hem zarif hem de modern bir görünüm sunan atkuyruğu gelin saçı modelleri, 2022’de de en sade haliyle karşımıza çıkıyor. Bu yıl salaş bir şekilde enseden toplanmış, uçları dalgalı atkuyruğu modelleri moda!

►Kimler için uygun?

Özellikle sade ve sırt dekolteli bir gelinlik giyecek gelin adayları dekolteyi zarif atkuyrukları ile süsleyebilir. Oval ve kalp yüz şekline sahip gelinlere uygun olan bu gelin saçı modelini minimalist tarzını ortaya koymak isteyen gelinler tercih edebilir.

2- Doğallıktan Yana Olanlara: Dalgalı Açık Gelin Saçı

2022 düğünlerinde abartılı saç modelleriyle karşılaşmak pek mümkün değil. Kuaförde saatlerce uğraşılmış bir gelin görünümü yerine doğal dalgaları öne çıkarmak moda! Açık bırakılmış, dalgalı saçlar, yılın en trend gelin saçı modellerinden.

►Kimler için uygun?

Yılın sade organizasyonlarına doğal görünümüyle eşlik etmek isteyen gelin adayları bu saç modelini tercih edebilir. Özellikle orta uzunlukta saç boyuna sahip gelinler için su dalgası hissi yaratılan, açık doğal dalgalı gelin saçı modelleri oldukça ideal.

3- Romantik Bir Görünüm: Duvaklı Sade Topuz Gelin Saçı

Gelin topuzu denince bu yıl ihtişamlı modeller pek söz konusu değil. Özellikle duvak kullanmak isteyen gelin adayları, zarif topuz modellerine yöneliyor. Bu görünümü tarza göre minimal ya da ihtişamlı aksesuarlar hareketlendiriyor.

►Kimler için uygun?

Özellikle minimalist ve romantik gelin adaylarına çok yakıştırdığımız bu trend, tarza uygun aksesuar kullanımına da imkan sunuyor. Oval, ince-uzun yüz tipine sahip gelinler bu zarif topuz modellerine yönelebilir.

4- Güzellik Ayrıntıda Gizli: Aksesuarlı Düz Gelin Saçı

2022’de gelin saçında başroller aslında aksesuarlara ait diyebiliriz. Özellikle duvak kullanmak istemeyen gelin adayları, doğal ve sade görünümlü saçları aksesuarlarla hareketlendiriyor. Açık ve düz saçlar da bu aksesuarları öne çıkarmak için oldukça hoş bir zemin hazırlıyor. Bu durum, aksesuarlı, düz gelin saçı modellerinin de trendler arasında yer almasını sağlıyor.

►Kimler için uygun?

Sade düz saç ile taşlı bir taç kullanarak ihtişamlı, küçük bir toka takarak zarif, çiçekli aksesuarlar kullanarak bohem bir görünüm yaratabilirsin.

5- Nostalji Sevenlere: Vintage Gelin Saçı

2022 gelinlik ve dekorasyon trendlerinde vintage detaylarla karşılaşırken gelin saçı ve makyajında bu tarza rastlamamak olmazdı. Nostaljik kısa saç modelleri ve uzun saçları hareketlendiren vualetler, gelin adaylarında vintage bir görünüm yaratıyor.

►Kimler için uygun?

Nostaljik tarzda detaylardan hoşlanan ve vintage düğün teması tercih eden gelin adayları, gelinliğine ve konseptine uygun detaylara sahip gelin saçı modellerini tercih edebilir.

6- Zarif ve Şık: Eyeliner ile Öne Çıkarılan Gözler

Günlük makyajda da favorilerimizden olan eyelinerlar, artık düğünlerde de gözleri ön plana çıkarmak için yeterli! Her detayında sadeleşmenin görüldüğü düğün trendleri arasında, sadece eyeliner uygulanan göz makyajını hiç de yadırgamıyoruz.

►Kimler için uygun?

Tarzına göre eyeliner kullanımında değişiklik yapabilirsin. Sade bir görünüm için ince ve uzun, buğulu bir görünüm için daha kalın uygulanmış eyeliner ideal olacaktır. Göz şeklini doğru eyeliner uygulamasıyla badem formuna da yaklaştırabilirsin.

Telefon

0 (212) 441 03 18

E-Mail

info@alpares.com

Adres

Şenlikköy Mahallesi Ekşinar Sokak Nu:15/4
Bakırköy/İstanbul 34153

Web Gelistirme Vizayn Yazılım