2022 Gelinlik Modelleri

2022 gelinlik modellerinde geleneksel tasarımların modern ve sıra dışı yorumları öne çıkıyor. Üstelik her tarza hitap eden seçenekleriyle… Cesur ve seksi bir görünüm isteyenler için düşük omuzlar, korseler, derin yırtmaçlar; ihtişam-sever gelinlere modern kabarıklar; nostalji sevenlere hacimli kollar ile püsküller ve tüyler; minimalistlere akışkan elbiseler, takımlar ve kısa tasarımlar…

Romantik gelinler için ise iri fiyonklar ve renkli işlemeler bu yıl trendler arasında. Ayrıca çıkarılabilir parçaların 2022 gelinliklerini de daha kullanışlı hale getirdiğini söylemeden geçmeyelim. İşte detaylar:

1- Zarafetini Pekiştir: Düşük Omuzlu Gelinlikler

Zarif ve seksi bir görünüme sahip olmak isteyen gelinler düşük omuz gelinlik modelleri ile hayalindeki görüntüye sahip olabilir. Üstelik bu yaka tipini farklı tarz ve etek kesimine sahip en trend modellerde sıklıkla görüyoruz.

►Kimler için uygun?

Düşük omuzlu gelinlik modellerini, omuzlarını olduğundan geniş göstermek isteyen gelin adaylarına öneriyoruz. Omuzlarına güvenen gelin adayları da bu bölgeyi öne çıkarmak için düşük omuz tasarımları tercih edebilir.

2- Kıvrımlarını Vurgula: Korseli Gelinlikler

Korse modası geri dönüyor! Tamamı kumaş kaplı ya da iskeleti görünen transparan korseler, bu yılın gelinliklerine hem nostaljik hem de iddialı bir hava katıyor. Fit bir görünüm de cabası!

★ Kimler için uygun?

Korseli gelinlik modelleri bel bölgesini kıvrımlı göstermek isteyen dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları için uygun. Kıvrımlı belini vurgulamak isteyen gelinler de transparan korseli modellere yönelebilir.

3- İddialı Tarzını Konuştur: Yırtmaçlı Gelinlikler

2022 gelinlik trendlerinde iddialı tasarımlar ön planda. Bacak dekolteli gelinlik modelleri de bu tasarımlar arasında. Üst bacağı ortalayacak derinlikte yırtmaca sahip gelinlik modelleri, hem feminen hem de şık bir görünüm vadediyor.

★ Kimler için uygun?

Yırtmaçlı gelinlikler, düzgün ve ince bacaklarını öne çıkarmak isteyen gelin adayları için ideal. Elma vücut tipindeki gelin adayları da dikkatleri geniş gövdeden, ince alt bedene çekmek için bu modeller arasından seçim yapabilir.

4- İhtişamlı Bir Silüet Yarat: Balon Kollu Gelinlikler

Nostaljik zevkleri olan gelin adayları için ilhamını 19. yüzyıl modasından alan kabarık kollu ve omuzlu tasarımlar, 2022’nin gelinlik modelleri arasında modern yorumlarıyla boy gösteriyor. İster kabarık ister sade… Bu kol modeli her etek kesimiyle uyum sağlıyor.

★ Kimler için uygun?

Romantik detayları bulunan, modern yorumlu vintage gelinlik modellerini beğenen gelin adayları bu tasarımları tercih edebilir.

5- Görünümüne Hareket Kat: Tüylü Gelinlikler

İster gelinliğin tamamında kullanılsın ister tasarıma hareket katmak için ufak bir detayında yer verilsin, tüy detaylar dünyaca ünlü tasarımcıların son yıllarda sıklıkla başvurduğu süslemelerden. Kullanıldığı modele romantik ve nostaljik bir hava da katan bu tüy detaylar, her tarza da uyum sağlayabiliyor.

★ Kimler için uygun?

Tüylü gelinlik modellerini incelerken bilmeniz gereken, tüy detayların kullanıldığı bölgeyi olduğundan hacimli gösterdiğidir. Örneğin; eğer göğüsleriniz küçükse gövdesi tüylü gelinliklere yönelebilirsiniz. İri göğüslüyseniz, gövdesi tüylerle süslenmiş modellerden kaçınmanızda fayda var.

6- Eğlenceli ve Göz Alıcı: Püsküllü Gelinlikler

1920'lerin eğlenceli ruhuna hep birlikte “Hoş geldin” diyelim! Döneim “flapper girl” tarzını yansıyan ışıltılı, püsküllü gelinlik modelleri hem düğün hem de after partide tercih edilebilecek seçeneklerden.

★ Kimler için uygun?: 1920’ler temalı düğün yapacak gelin adayları, en şık vintage gelinliklerden olan bu modellere yönelebilir. Vücut tipinize göre uzun ya da kısa boy püsküllü gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz.

Telefon

0 (212) 441 03 18

E-Mail

info@alpares.com

Adres

Şenlikköy Mahallesi Ekşinar Sokak Nu:15/4
Bakırköy/İstanbul 34153

Web Gelistirme Vizayn Yazılım